ze života našich koček

19.7.2022

Covidové období... co tak napsat, snad jen, že jsme to zvládli a jsme zpět ve všech procesech. Za tu dlouhou dobu se toho spousty událo, a bohužel (pro 4-nohé miláčky) i neudálo. Koťátka nemohla cestovat, veškerý kontakt se světem byl vlastně pouze virtuální. Otroci, kteří si své božstvo vyhlédli, se bohužel odmlčeli a tak nám pár koťátek, dvě krásné (dnes už slečny) zůstaly. S jarem k nám také přišla nová krev, v podobě krásných chlupatých kuliček. Naše letošní dva vrhy GONDOLIN a HILDORIEN. Nebojte, brzy se vše dozvíte...

David


20.12.2020

Všem našim příznivcům, rodinám našich "dětí" a také našim "dětem" chceme popřát krásné a hlavně poklidné VÁNOCE. Ať je pro Vás nastávající rok 2021 rokem plným zdraví, štěstí a také splněním všech přání a snů. 

David a Zdeněk


25.10.2020

Pro ještě větší dávku roztomilosti nezapomeňte navštívit i naše facebookové stránky Eldarion Maine coon cattery


14.9.2020

Tak jsme zase tu, s naší dávkou roztomilosti. :-)

Opět se ohlédneme za aprílovým mrouskáním. Koťátka nám rostou do krásy a již se začnou poohlížet po svých nových domovech, po milujících otrokách, kteří jim snesou modré z nebe. Na fotky 4 originálních prcků se můžete podívat v záložce et Doriath

David


6.6.2020

A je to tu... aprílové mrouskání dalo za své a dnes jsme měli zaneprázdněné odpoledne. Berry se rozhodla, že tento den bude její a proto přivedla na svět nové ratolesti Eldarionu. Krásná náhoda je, že dnes je 6.6. a Berry se rozhodla rodit 66. den březosti. Všichni jsou i s Berruškou v pořádku a porod probíhal klidně. Příroda nám to také krásně namíchala a každé koťátko má jinou barvu, zda se stříbrem? Tak to nám upřesní čas... Na fotečky si ještě musíte chvilku počkat, teď potřebují hlavně klid na papání. :-) 

David


1.4.2020

Aprílové mrouskání... pokud se povede, bude opět o zábavu postaráno. Tentokrát dlouho očekávané spojení Berry (Joshuatree Cherry Berry of Eldarion) s naším Beníkem (Berkano Big Bang). Mé přání je, hlavně ať se povede... ve zdraví... a taky by tam ta příroda mohla aprílově hodit trochu toho stříbra :-)

Mějte krásný den.

David


18.11.2019

7.10.2019 jsme od rána měli v Eldarionu o zábavu postaráno. Přesně na den (dle těhotenského plánu :-) nám začala rodit naše Lilly (Amibial Xylia), která byla nakryta naším chovným kocourem Benikem (Berkano Big Bang) Porod probíhal hladce a Lilly vše zvládla na jedničku. Chvilku jsem měl strach, protože byla prvorodička, ale opravdu ji musím pochválit. Lilly přivedla na svět 3 velká koťátka, barvou jako ona, černý mramor. Jelikož se jednalo u nás v Eldarionu již o druhý vrh, dostali přízvisko od písmene B... a to Beleriand. Vítáme tedy mezi námi už měsíc stará koťátka. Alcarna, Meldona a Cirdana.

David


26.10.2019

Výstava pořádaná klubem CoolCats, ve dnech 19. - 20.10.2019, je za námi. 

Výstavy jsme se účastnili s naší CH Omkara Pretty Eagle. Eagle zvládala výstavu ještě lépe, než svou první, na které si vyjela titul Champion. Byla více v klidu a zůčastnila se všech posouzení. Za celou výstavu se dostala do dvou finálí, ve kterých bojovala mezi všemi plemeny. Jednou se umístila na krásném 4. místě z 25 koček a podruhé na 9. místě z 24 koček. Uvidíme, až budou sečteny všechny výsledky, zda naší Eagle budou body stačit na druhý titul. Celou výstavu jsme si moc užili a již nyní se těšíme na výstavu další. 

David