Oči

23.07.2018

Oko je velké, plné, kulaté až mírně oválné. Oči jsou široce posazené a šikmo umístěné - vnější roh oka směřuje k vnější základně ucha.

GCCF

Oko je plné a kulaté, široce umístěné s mírně šikmým usazením.

FIFE

Velké a široce posazené. Mírně oválné ale ne mandlové, při úplném otevření očí by se měli zdát kulaté. Posazené mírně šikmo k vnějšímu okraji ucha. Všechny barvy jsou povoleny. Není žádný vztah mezi barvou srsti a oka. Čistá barva je žádoucí.

ACFA

Oči jsou velké, kulaté, mírně šikmo nastavené, Barva očí může mít odstíny zelené, zlaté nebo oranžové. Jasná barva je žádoucí. Neexistuje žádný vztah mezi barvou očí a barvou srsti, s výjimkou bílých koček, které mohou mít modré, oranžové, zelené nebo různobarevné oči.

TICA

Velké, mírně oválné, vypadají kulaté, když jsou otevřené. Vnější roh oka směřuje k vnější základně ucha. Široce posazené. Barva: Všechny odstíny zelené a / nebo zlaté. Žádný vztah k barvě srsti. Modré a různobarevné oči jsou akceptovány u bílých koček nebo koček s bílou barvou v srsti.

CFA

Oči jsou velké, expresivní, široce posazené s otevřeným oválným tvarem. Nastavené mírně šikmo směrem k vnějšímu okraji základny ucha.

WCF

Oči jsou velké, oválné, široce posazené a mírně šikmé. Barva očí může být jakákoliv a musí korespondovat s barvou srsti. 

Příliš šikmé oči 

Příliš kulaté oči 

Moc malé oči

Mandlové oči

Převislé horní víčko

Příliš široce postavené oči

Tři kočky s dobrým usazením, velikostí i tvarem očí.  

Zdroje:

https://www1.fifeweb.org/dnld/std/MCO.pdf

https://www.tica.org/pdf/publications/standards/mc.pdf

https://www.wcf-online.de/WCF-EN/standard/semi-longhair/mainecoon.html

https://cfa.org/Portals/0/documents/breeds/standards/maine.pdf

https://www.acfacat.com/Breed%20Standards/MAINE%20COON.pdf

The 2005 Maine Coon Seminar - Organised by the Maine Coon Breed Advisory Committee - Beth Hicks, Tanstaafl Cattery 

© Eldarion Maine Coon Caattery